طرح فصل مهمانی

 

 


سال‌هاست که طرحی قرآنی با عنوان «فصل مهمانی»، ویژۀ زائران حج تمتع برگزار می‌شود. در این طرح، زائران قبل از موسم حج، با راهنمایی روحانیون محترم کاروان‌ها، با ترجمه و مفاهیم پنج سوره از سور مبارک قرآن کریم، آشنا می‌شوند و در ضمن و به تدریج به حفظ آیات می‌پردازند.


سوره‌های انتخاب‌شده برای این طرح عبارت‌اند از سوره‌های یس، حجرات، واقعه، جمعه و انسان.کتابچۀ فصل مهمانی


برای سهولت دسترسی روحانیون و زائران محترم به مفاهیم سوره‌ها، کتابچه‌ای با نام «فصل مهمانی» نیز منتشر شده است. این کتابچه شامل ترجمه و تفسیری مختصر از سوره‌‌های انتخابی است.بارگیری (دانلود) کتابچۀ فصل مهمانیتلاوت ترتیل آیات


به منظور انس بیشتر زائران محترم با آیات، تمامی سوره‌های طرح به‌صورت اختصاصی با ترتیل استاد خلیل دلپاک و به ‌صورت صوتی و تصویری در اختیار زائران محترم قرار گرفته است.


تلاوت سورۀ مبارک یاسین: تلاوت سورۀ مبارک حجرات: تلاوت سورۀ مبارک واقعه:تلاوت سورۀ مبارک جمعه:تلاوت سورۀ مبارک انسان (دهر):


 مسابقات طرح فصل مهمانیبه‌منظور تشویق زائران محترم به آشنایی و حفظ سوره‌های طرح، همه‌ساله در موسم حج، مسابقه‌ای در  کاروان‌ها با هدایت روحانی محترم کاروان برگزار می‌شود و به زائران برگزیدۀ این مسابقات از سوی معاونت فرهنگی بعثۀ مقام معظم رهبری، هدایایی تقدیم می‌گردد. مسابقات در دو بخش شفاهی و کتبی برگزار می‌گردد. بخشی شفاهی به حفظ آیات و بخش کتبی به مفاهیم آیات اختصاص دارد.


 

 


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران